• 1 "u Scheiblera" to unikalny
  projekt rewitalizacji zabytkowej XIX wiecznej fabryki Karola Scheiblera. W historycznym miejscu Łodzi - Księżym Młynie, zabytkowe wnętrza przędzalni zostały przekształcone na lokale mieszkalne, zwane loftami.
 • 2 Wnętrza zachowały swój
  unikalny, postindustrialny charakter, którego wyrazem są między innymi zabytkowe elementy konstrukcji, takie jak ściany z charakterystycznej czerwonej cegły czy fragmenty instalacji
 • 3 Inwestycja "u Scheiblera"
  położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Źródliska z dogodnym dostępem do ścisłego centrum miasta i obiektów handlowo-usługowych.
 • 4 Na terenie kompleksu
  znajdują się liczne tereny zielone, a także część rekreacyjna z alejkami spacerowymi i malowniczym stawem. Teren inwestycji jest zamknięty i całodobowo dozorowany. Miejsca parkingowe mieszczą się pod budynkami.
 • 5 W ofercie lokale
  jedno-, dwu- i trzypoziomowe o powierzchni od 44 do 160 m². Zakup od syndyka gwarantuje bezkonkurencyjną cenę oraz bezpieczeństwo transakcji.
    Plan Inwestycji


fot. Marta Sinior
Standard wykończenia

Mieszkania

Ściany, podłogi, sufity: Ściany wydzielające poszczególne mieszkania wykonane są z cegły pełnej lub innego systemu podziałowego zgodnego z obowiązującymi normami budowlanymi, wykończone płytą gipsowo kartonową lub tynkiem gipsowym.

Ściany działowe wewnątrz mieszkania wykonane metodą lekką suchą (obłożone płytą gipsowo kartonową) lub murowane wykończone tynkiem gipsowym.

Ściany zewnętrze istniejące, murowane z cegły, od strony wewnętrznej położona termoizolacja i obłożone płytą gipsowo kartonową.

Ściany pomalowane jednokrotnie farbą akrylową w kolorze białym.

Sufity podwieszane (płyta gipsowo - kartonowa) lub sufity istniejących zabytkowych stropów w stanie surowym oczyszczonym lub sufity tynkowane tynkiem gipsowym malowane jednokrotnie na biało.

Podłoga - wylewka cementowa na stropie zatarta na ostro.


Inne elementy wykończenia mieszkania:

Drzwi wejściowe duże, jedno- lub półtora- skrzydłowe z detalami ze stali nierdzewnej. Ościeżnice drzwi wykończone fornirem lub stalowe malowane.

Stolarka okienna aluminiowa z podwójnym oszkleniem zgodna z odpowiednimi normami i wymaganiami konserwatora zabytków.

W mieszkaniach wielokondygnacyjnych schody stalowe, pomalowane ze stopniami drewnianymi lub schody żelbetonowe. Poręcze metalowe.

Tarasy i balkony wykończone płytkami ceramicznymi do użytku zewnętrznego lub płytkami ze szlachetnego betonu barwionego, fakturowanego. Balustrady metalowe.

Instalacje: trójfazowa instalacja elektryczna doprowadzona do tablicy rozdzielczej w mieszkaniu.

Instalacja okablowania elektrycznego wraz z osprzętem.

Instalacja elektryczna do oświetlenia w każdym pokoju.

Domofon w każdym budynku.

Infrastruktura w budynku umożliwiająca w każdym mieszkaniu podłączenie usług operatorów (telewizja kablowa, internet, telefon).

Rozprowadzenie instalacji centralnego ogrzewania z sieci miejskiej (bez grzejników).

Instalacja wentylacyjna.

Powierzchnie wspólne:

Posadzki wykończone kamieniem i gresem ceramicznym.

Wykończenie ścian marmurem, płytą gips - kartonową i tynkami.

Świetlik o konstrukcji aluminiowej nad przestrzenią atrium.

Klatki schodowe o konstrukcji istniejącej żeliwnej lub żelbetowej.

Kontrolowane wszystkie wejścia do budynków za pomocą domofonów.

Komunikacja pionowa zapewniona na każde piętro z klatek schodowych oraz wind.

Parking podziemny o konstrukcji żelbetowej z kontrolą dostępu.

Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych (parkingi, windy, podjazdy).

Komórki lokatorskie wykończone w takim standardzie, jak parking.

Otoczenie budynków:

Otoczenie budynków zaprojektowane z myślą o wygodzie mieszkańców.

W rejonie stawu oraz wokół nieruchomości usytuowane są tereny rekreacyjne i spacerowe oraz plac zabaw dla dzieci.

Dojścia do budynków i nawierzchnie wykonane z kostki granitowej, oraz z kostki betonowej, płyt chodnikowych i żeliwnych.
Co to są lofty?

Lofty to stylowe mieszkania w starych opuszczonych halach fabrycznych i magazynach, z widocznymi fragmentami murów i instalacji.

Nowy trend na adaptację postindustrialnych obiektów stworzyli amerykańscy artyści, którzy poszukiwali przestronnych i ekstrawaganckich wnętrz na swoje pracownie. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat surowe fabryczne mury i duże, jasne przestrzenie zainspirowały architektów i projektantów wnętrz.

Za artystami podążali inni ludzie, którzy cenili sobie niestandardowe rozwiązania architektoniczne i unikalny klimat loftów.

W ten sposób odrodziły się zapomniane porty, hale fabryczne, magazyny i stare dzielnice wielu amerykańskich i europejskich miast.

O inwestycji

To pierwszy taki projekt w Łodzi i jedyny na taką skalę w Polsce. Ideą inwestycji było przywrócenie budynkom pofabrycznym dawnej świetności i nadanie im nowej funkcji użytkowej przy wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań architektonicznych. W apartamentach zachowano XIX - wieczne elementy konstrukcji.

Zabytkowa fasada fabryki kontrastuje z jasnym i przestrzennym wnętrzem zbudowanym z cegły, stali i szkła.

Miejsce klimatyczne

Na historycznym obszarze Księżego Młyna - w starych murach fabryki, w wysokich pomieszczeniach przędzalni powstały wyjątkowe, nowoczesne apartamenty - zwane loftami. Zamieszkają tu ludzie ceniący niezależność i przestrzeń, którzy zerwali z kanonem typowego mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Loft jest czymś więcej niż miejscem do mieszkania, jest codzienną inspiracją.

Przestrzenne mieszkania w nowoczesnym stylu

"U Scheiblera" powstało 421 nowoczesnych apartamentów jedno-, dwu- i trzypoziomowych o powierzchni od 30 do 180 metrów kw. Mieszkania charakteryzuje wysoki standard i nowoczesny styl. Lofty są doświetlone zarówno od zewnątrz, jak i przez wewnętrzne patio. W mieszkaniach zostały zachowane zabytkowe elementy konstrukcji takie jak ściany z charakterystycznej czerwonej cegły czy fragmenty instalacji. Wielka zabytkowa hala przędzalni daje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Tu wszystko zależy tylko od wyobraźni.

Tereny zielone

Na terenie kompleksu "u Scheiblera" zaprojektowano tereny zielone, a także część rekreacyjną z alejkami spacerowymi i malowniczym stawem, nad którym mogą wypoczywać mieszkańcy. Obok kompleksu znajduje się również piękny Park Źródliska z palmiarnią, a także duży staw otoczony zielenią.

Bezpieczeństwo

Lofty "u Scheiblera" to nie tylko unikatowe wnętrza i niebanalne aranżacje. Osiedle jest zamknięte, co daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Z myślą o dzieciach zostały stworzenie na zielonym terenie kompleksu bezpieczne i funkcjonalne place zabaw.

Wszystko na miejscu

Mieszkańcy loftów mają zapewniony jak największy komfort nie tylko przez bezpieczeństwo inwestycji, ale również przez dostęp do licznych punktów handlowych.
Na osiedlu zostało stworzone pełne zaplecze komercyjne. Wokół głównego budynku przędzalni Scheiblera powstały lokale usługowe, w tym: restauracje,
sklepy ogólnospożywcze,
gabinety lekarskie,
akademia dziecięcych talentów.